Preparat na stres dla psa lub kota – jak działa i kiedy warto z niego skorzystać?

Posiadanie pupila to ogromną przyjemność, ale także obowiązki. To w gestii właściciela leży zapewnienie mu odpowiednich warunków wzrostu, zadbanie o jego zdrową skórę, sierść, a także komfort psychiczny. Mogłoby się wydawać, że stresujące sytuacje dotyczą wyłącznie ludzi, ale jest to mylne podejście. Na szczęście, istnieje coś, co pomoże w walce ze stresem także u zwierząt, a mianowicie preparat na stres dla psa lub kota.

Przyczyny stresu u zwierząt

Zwierzęta doświadczają wielu sytuacji stresowych. Najczęściej są one związane z bodźcami zewnętrznymi albo momentami, w których znajdują się one w nienaturalnym środowisku. Najczęściej wymieniane stresory to:

  • Jazda samochodem — zwierzęta również mogą mieć choroby lokomocyjne.
  • Fajerwerki — sylwester dla właścicieli czworonogów zazwyczaj jest równie stresujący, jak dla ich pupili.
  • Burza

W takich sytuacjach zwierzę jest najczęściej nerwowe i pobudzone, ma szybki oddech, a także często ujada i wydaje się lękliwe. Jest to dla niego bardzo nieprzyjemny stan, który ma wpływ na jego zdrowie psychiczne, ale także fizyczne.

Jak działają preparaty na stres?

Dobrej jakości preparaty na stres dla psów i kotów działają szybko i skutecznie. Mają one za zadanie uspokojenie pupila i łagodzenie nieprzyjemnych objawów stresu. Jednakże nie mogą one zbytnio otumaniać, ani działać uzależniająco. Dlatego też zawsze warto wybierać sprawdzone produkty, które nie wyrządzają szkody zwierzęciu. Firma MyPupillo oferuje swoim odbiorcom doskonały produkt, jakim są kapsułki na stres i podróż, które składają się z naturalnych składników i są dedykowane dla wszystkich ras psów i kotów.