Suplementy dla psów i kotów – dlaczego warto je podawać naszym pupilom?

Psy i koty od lat są wiernymi towarzyszami ludzi. Każdy, kto kiedyś posiadał domowe zwierzaki zapewne zdaje sobie sprawę z ich dobroczynnego wpływu na psychiczną i fizyczną kondycję człowieka. Posiadanie pupila wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością, ponieważ to od nas zależy jego zdrowie i dobre samopoczucie. Coraz liczniejsza grupa właścicieli psów i kotów ma dużą świadomość na temat potrzeb żywieniowych swoich zwierzaków, dlatego sięga nie tylko po dobrej jakości karmę, ale suplementy diety, które również stanowią uzupełnienie posiłków i mają znaczny wpływ na rozwój naszych pupili.

W trosce o zdrowie

Na rynku istnieje mnóstwo zbilansowanych, pełnowartościowych karm, które dostarczają naszym pupilom niezbędnych składników odżywczych. Jednak nie wszyscy właściciele zwierząt korzystają z gotowych posiłków, lecz karmią swoje czworonogi domowym jedzeniem. W takim przypadku konieczne jest uzupełnienie pokarmu o dodatkowe suplementy diety i witaminy, gdyż ich niedobór może skutkować nieprawidłowościami układu pokarmowego, utratą witalności, a nawet prowadzić do poważnych chorób. Niedostatek witamin w pożywieniu zwierzaków najszybciej odbija się na wyglądzie ich sierści, bowiem traci ona blask i zaczyna linieć. Częstymi przypadłościami czworonogów, które wymagają odpowiedniej suplementacji, są również: biegunka, gazy oraz nieprzyjemny oddech. Podawanie stosownych środków wspomagających rozwój naszych pupili jest szczególnie istotne u zwierząt młodych, rosnących, będących w okresie rekonwalescencji, a także u karmiących suk i kotek. Na wyjątkową uwagę zasługują również zwierzaki z obniżoną odpornością, zwłaszcza przybłędy oraz te, które zostały wychowane w złych warunkach, bądź adoptowane ze schroniska. W ich przypadku podawanie suplementów diety może mieć zbawienny wpływ na ochronę układu kostnego i prawidłowe funkcjonowanie stawów.

W trosce o dobre samopoczucie

Kondycja zwierzaków domowych nie zależy jedynie od ich stanu zdrowia. Warto zatroszczyć się również o ich kondycję psychiczną. Odpowiednie suplementy diety mogą uśmierzyć strach wywołany np. burzą, hałasem, fajerwerkami oraz agresywne zachowania wobec nieznanych ludzi i zwierząt. Aplikacja odpowiedniego suplementu łagodzi również chorobę lokomocyjną, dzięki czemu możesz cieszyć się towarzystwem swojego psa lub kota w każdej podróży.